• Turgut Reis, Fatih Blv. No:201A/1, 34930 Sultanbeyli/İstanbul
 • sigorta@akcakayasigorta.com.tr

Teklif Almak İçin Formu Doldurunuz  Bu Sigortaya Özel Bir Alan Bulunmamaktadır, Lütfen Bir Sonraki Adıma Geçiniz.

  Yasal Sorumluluk sayfası altında yer alan başta Kullanım Koşulları’nı, Gizlilik Politikasını, KVK Aydınlatma Metnini dahil bütün yasal metinleri okuduğumu ve anladığımı kabul ederek, tarafıma Ticari Elektronik İleti gönderilmesine açık rıza ve onay veriyorum.*

  Thumb

  FİNANSAL SİGORTALAR

  AKÇAKAYA SİGORTA olarak risklerinize özel finansal çözümleri FİNANSAL SİGORTA’lar ile uzman kadromuzla doğru ve hızlı çözümler üretiyoruz. Hemen iletişime geçmek için 0216 398 1414 numaralı Sabit Hattımızı Arayabilirsiniz.!

  Türkiye’de hızla artış gösteren risk faktörlerine bağlı olarak hızlı bir şekilde gelişen Finansal Sigortalar ürünleri bakımından olası durumlara detaylı yaklaşım ile alanında uzman kadroları ile hizmet vermekteyiz. Sizleri için sunduğumuz FİNANSAL SİGORTA ’lar hakkında detaylı bilgiler aşağıdadır.

  KEFALET SİGORTASI

  Kefalet Sigorta’nızı bizden yaptırın size en doğru çözümü sağlayalım.  Hemen iletişime geçmek için 0216 398 1414 numaralı Sabit Hattımızı Arayınız !

  05.12.2017 Tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan ve 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununda yapılan değişliğe göre firmalar banka teminat mektubu yerine kefalet sigortası kapsamında düzenlenen kefalet senetlerinin de verilebilmesi düzenlenmiştir.

  Özel sektörün teminat ihtiyacının karşılanmasında artı bir kapasite yaratmıştır.  Bu yolla, hali hazırda teminat ihtiyacı için kullandırılan krediler reel sektör tarafından başka alanlarda önü açılmış ve teminat ihtiyaçlarına alternatif ürün sağlanmıştır.

  Sigorta işlemini yaptırmak isteyen şirketler gerekli bilgiler ile birlikte hesap özetleri, bilanço vb. şirkete ait finansal dokümanları belirtmelidirler. Finansal incelemeler sonrasında varsa taleplerini ileterek gerekli poliçe düzenleriniz.

  Sigorta yaptıran şirket yükümlülüklerini yerine getirmezse, lehtarın talebi üzerine poliçe düzenlenen sigorta şirketi devreye girer.

  LİSANSLI DEPOCULUK KEFALET SİGORTASI

  Lisanslı Depoculuk Kefalet Sigorta’nızı bizden yaptırın size en uygun fiyatı sağlayalım.  Hemen iletişime geçmek için 0216 398 1414 numaralı Sabit Hattımızı Arayınız !

  Bu sigorta branşı lisanlı depo işletmelerinin vermek zorunda olduğu zorunlu teminatlar içinde yer alan bir finansal enstrümandır. Lisanslı depolarda depolanan ürünlerin mevzuatta öngörülen şekilde mudiye teslim edilmemesi dâhil, depo işletmesi/işleticisinin öngörülen yükümlülükleri yerine getirmemesi dolayısıyla oluşabilecek zararları karşılayacak mahiyette olması şarttır.

  Lisanslı Depo İşletmesi Nedir?

  Tarım ürünlerinin depolanması kapsamında bir lisans belgesine sahip anonim şirketlerdir. İlgili bakanlık tarafından düzenlenmekte ve denetlenmektedirler.

  Sigortanın Avantajları Nelerdir?

  -Sigorta Şirketi, mudileri ve ürün senedi üzerindeki diğer hak sahiplerimi zarara uğradığında sigorta bedeline kadar olan meblağı nakden ve tamamen, ödeyerek mağduriyetlerini giderir.

  -Mudilerin korunması sağlanır.

  -Sigorta yaptırılması ile yönetmelikte yer alan teminat maddesi sağlanmış olur.

  FATURA KORUMA SİGORTASI

  Senetli ve taksitli alışverişlerinizin fatura ödemelerini güvence altına almanızda aracılık eden şirketimiz hem size hem de müşterilerinize avantajlar sağlıyor.  Hemen iletişime geçmek için 0216 398 1414 numaralı Sabit Hattımızı Arayınız !

  Fatura Koruma Sigortası Nedir?

  Tüketiciye satış yapan işletmeler, müşterilerinin borçlarını ödeyememe durumlarında poliçede belirtilen teminatlar dahilinde kalan alışveriş tutarlarının ödenmesine karşı güvence altına alabilmelerini sağlamaktadır.

  Fatura Koruma Sigortası Avantajları Nelerdir?

  -Kredi kartsız ve kefilsiz taksitli alışveriş yapmak isteyen müşterileri işletmeye gelir ve satın almak istediği ürünü seçer.

  -Kredi limitini kullanmadan.

  -Müşteri ve sektör bazında limit, taksit imkanı.

  -Müşteri memnuniyetini artırır.

  -Ciroyu artırır.

  -Maliyeti azaltır.

  -Kayıpların önüne geçer.

  Müşteri bilgileri ve satın alınacak ürün bilgileri sisteme girilir. Sistem sorgulama sonucunda onay/red verir. Onay aşamasından sonra sistam otomatik senetleri oluşturur. Senetlerin vadesi geldikçe müşteri ödemesini yapar. Ödemesini yapmadığı durumda ise poliçe düzenlenen sigorta şirketi devreye girer.

  BİNA TAMAMLAMA SİGORTASI

  Hem inşaat firmalarını hem konut sahibi olacakları güvence altına alan Bina Tamamlama Sigorta poliçenizi biz hazırlayalım.  Hemen iletişime geçmek için 0216 398 1414 numaralı Sabit Hattımızı Arayınız !

  Bina Tamamlama Sigortası Nedir?

  İnşaat firmalarını ve konut sahibi olacakları koruyan bir finansal sigorta branşıdır.

  Zorunlu Sigorta branşı olmamakla birlikte,

  -İlgili kanun kapsamında ön ödemeli konut veya devre tatil satışlarında,

  -Afet riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun kapsamında kat karşılığı yapım işi projelerinde,

  Bu sigorta branşı yaptırılması zorunluluğu mevcuttur.

  İnşaat Firmalarına Faydaları:

  -Firmaya banka kredileri tüketmeden ve teminat mektubu almadan ulaşabilme imkanı sağlıyor.

  -Sigorta şirketinin projeye idari, teknik ve risk denetimi sağlıyor.

  Tüketiciye Faydaları:

  -Tüketicilerin birikimleri teminat altına alınmasını sağlıyor.

  -İnşaat firmasının iflası ya da projenin zamanında teslim edilememesi durumunda poliçe düzenlenen sigorta şirketi devreye girerek projeyi tamamlayarak tüketicinin birikimlerinin korunmasını sağlıyor.

  Yatırımcılara Faydaları:

  -İş planlarını, finansman modellerini, risk durumlarını yakından takip eder ve bunların yönetilmesi konusunda yardımcı oluyor.

  -Doğrudan projeye müdahil olarak projelerin tamamlanmasını sağlıyor.

  -Küçük, Bireysel yatırımcıların ve hatta nitelikli yatırımcı güvene alır, yatırım ortamlarının iyileştirilmesi sağlıyor.

  DEVLET DESTEKLİ ALACAK SİGORTASI

  KOBİ’lerin alacaklarını güvence altına alan Devlet Destekli Alacak Sigorta poliçenizi biz hazırlayalım. Alacakların tahsil edilememesi durumlarına karşı şirketinizi güvence altına alalım.  Hemen iletişime geçmek için 0216 398 1414 numaralı Sabit Hattımızı Arayınız !

  Devlet Destekli Alacak Sigortası Nedir?

  İlgili bakanlığın oluşturduğu yeni Devlet Destekli Alacak Sigortası modeli KOBİ’lerin alacaklarını garanti altına alıyor. Bu sigorta branşında şirketin alacaklarını tahsil edememeleri durumunda, alacaklarının önemli bir kısmı ilgili sigorta havuzu tarafından karşılanacaktır.

  -Bu sigorta branşı ile mali yıldaki yıllık net satış hasılatı yüz yirmi beş milyon TL (dahil) az olan mikro, küçük ve orta büyüklükteki KOBİ’lere yapılacak risk değerlendirmesi ile teminat sunulabiliyor.

  -Operasyonel süreçler Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi tarafından yürütülüyor.

  -Bilgi işlem altyapısı Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından yürütülüyor.

  -Sigorta branşı kapsamında 120, 180, 240, veya 360 güne kadar vadeli satışlar için teminat sağlanabilecektir. Primlerin taksitli ödenmesi mümkün olmakla birlikte peşin ödenmesi durumunda %10 indirim uygulanabiliyor.

  -Teklif sunulduğu tarihten itibaren 10 gün içinde poliçeleştirme işlemi yapılırsa teklif kapsamında sorgulama ücreti alınmıyor.

  -KOBİ’ler SBM tarafından sağlanan skorlama sisteminden prim ve teminat tutarlarına dair bilgiye erişilebiliyorlar.

  Devlet Destekli Alacak Sigortası Ne İşe Yarar?

  -Ticari borçların ödenmeme riskine karşı korur.

  -Ticari risklerin en güvenilir şekilde yönetmenizi sağlar.

  -Tarihinde ödenmeyen ticari alacakların firmayı sıkıntıya sokmasını ve nakit akışlarının bozulmasını önler.

  -Taahhütlerin rahatça yerine getirilmesini sağlar.

  -İleriye dönük mali planlarında aksamaları ortadan kaldırır.